Shawn Mendes

Shawn Mendes, 8 Ağustos 1998 tarihinde Kanada’nın Toronto şehrinde doğmuş bir müzisyendir ve boyu 188 cm’dir.

Shawn Mendes Hakkında Bilgiler

Shawn Mendes Boyu Kaç cm?

188 cm boyundadır.

Shawn Mendes Yaşı Kaç?

26 yaşındadır.

Shawn Mendes Nereli?

Kanada – Toronto doğumludur.

Shawn Mendes Kaç Kilo?

Shawn Mendes Hangi Burç?

Aslan

Shawn Mendes Kaç Kilo?

85 kg

Shawn Mendes Sevgilisi Kim?

Camila Cabello

Shawn Mendes Kimdir?

Shawn Peter Raul Mendes (d. 8 Ağustos 1998), Kanadalı şarkıcı ve şarkı sözü yazarı. 8 Ağustos 1998 tarihinde doğmuştur. Babası Portekizli olup annesi İngilizdir. Annesinin adı Karen, babasının adı Manuel’dir. Aaliyah isminde bir kız kardeşi vardır. Keşfedilişi ise Vine sayesinde olmuştur. Vine hesabına yüklediği cover’lar ile menajeri Andrew Gentler tarafından keşfedilmiştir. Daha sonra menajeri ile Island Records ile anlaşma yaparak profesyonel şarkıcılığa başlamıştır. Austin Mahone’un tur konserlerinde konuk sanatçı olarak sahne almıştır.

The Vamps grubu ile de “Oh Cecilia” şarkısında düet yapmıştır. İlk single çalışması “Life of the Party” olmuştur. Daha sonra “Show You”, “The Weight”, “One of Those Nights” ve “Something Big” şarkılarını çıkarmıştır.Shawn, büyük bir Eminem hayranıdır. Bir röportajında, “O çok yetenekli, kimse onun yeteneğiyle boy ölçüşemez. Onunla düet yapmaktan büyük mutluluk duyardım.” diyerek, Eminem’e olan hayranlığını dile getirmiştir.

2014 yılında Taylor Swift ‘in turnesinde ön sanatçı olarak açılış yapmıştır. Albümü Handwritten ile büyük başarı yakalamış, Life of The Party şarkısıyla uzun bir süre 1 numara olarak kalmıştır. 2015 yılında ise “Stitches” şarkısı ile adından söz ettirmiştir. 2016 yılında çıkardığı ‘Illuminate’ albümü çıkarmıştır. 18 yaşında bu kadar başarıya sahip olan Mendes, Spotify’ın 20 yaş altı en başarılı insanlar listesine girmiş, hem de Time dergisinde yer bulmuştur.

Bilgi Değer
Doğum Tarihi 8 Ağustos 1998
Boy 188 cm
Yaş 26
Doğum Yeri Kanada – Toronto
Meslek Müzisyen
Kilo 85 kg
Burç Aslan
Sevgilisi Camila Cabello

Yorum yapın

1melek.com Almanca A1 Dersleri infopaylasim.com